"Krasnale" sprzatają Świat

      Kształtowanie postaw proekologicznych jest jednym z ważniejszych celów edukacji przedszkolnej. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się pozytywnego stosunku do  przyrody - jej  ochrony teraz i w przyszłości. Coroczna akcja „Sprzątania Świata” jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.
20 kwietnia 2018 r. przedszkolaki z grupy IV wyruszyły na  „wielkie sprzątanie placu przedszkolnego”. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i z zapałem sprzątały wraz z paniami plac przedszkolny.
Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat. W tym dniu dużą atrakcja dla dzieci, była pomoc panu Andrzejowi w sadzeniu drzewa na terenie naszego placu przedszkolnego. Dzieci wracając do przedszkola były szczęśliwe, bo wiedziały, że sadząc drzewko na placu zabaw, pozostawiają to miejsce jeszcze piękniejsze.