14.04.2021r.

1. Określanie zmian zachodzących w życiu zwierząt i wiązanie ich z aktualną porą roku, rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej. Inscenizacja wiersza A. Widzowskiej „Wiosenna pobudka.”

link tutaj -> https://www.facebook.com/swiatdzieckaruczaj/posts/1533238583506729

Do rodziców !!! – Jeśli macie takie możliwości przygotujcie pacynki, kukiełki lub sylwety misia, motyla, borsuka, jeża, świstaka, bociana, gęsi, kukułki, skowronka, jaskółki, sasanki, krokusa, bazi, pierwiosnka, teatrzyk, można wyciąć z gazet, wydrukować i zrobić kukiełki używając do tego słomek lub długich wykałaczek.

 

Rodzic wspólnie z dzieckiem może kilkakrotnie przedstawić tę inscenizację , wykorzystując wyżej wymienione pomoce.

·         Rozmowa na temat inscenizacji.

·         Samodzielne odgrywanie scenek przez dzieci.

 

Pytacie: Kogo obudziła wiosna? Jakie zwierzęta występowały w inscenizacji? Itp. Proponujecie dzieciom samodzielne odgrywanie scenek. Dzieci wybierają sobie role. Następnie odgrywają miniscenki, wykorzystując kukiełki, pacynki lub sylwety.

••  Zabawa ruchowa Motyl w ogrodzie.

Po dwie kolorowe chusteczki (po dwie takiego samego koloru) lub kolorowa bibułka dla każdego dziecka, krążki w kolorach chust, odtwarzacz CD, nagranie dowolnej muzyki tanecznej.

 

Rodzic daje dziecku po dwie chusteczki w takim samym kolorze (lub kawałki bibuły). W domu „ogrodzie” rozkłada krążki wycięte z kolorowego papieru (w kolorach chust) – to kwiaty. Dzieci „motyle” fruwają po „ogrodzie” przy dźwiękach muzyki. (Rodzic zwraca uwagę na to, że obydwa skrzydła motyla muszą się poruszać w takim samym tempie). Na przerwę w muzyce motyle przysiadają na kwiatku w kolorze swoich skrzydeł. Siedząc na kwiatkach, motyle wypowiadają następujące słowa: W ogrodzie lata mały motylek, który na kwiatkach siada co chwilę.

2. Praca plastyczna

Malowanie farbą plakatową wybranego zwierzątka leśnego, które budzi się wiosną (niedźwiedź, jeż, borsuk, itp.) – rozwijanie sprawności manualnej i  koordynacji ruchowo wzrokowej

Zapoznaj dziecko ze sposobem wykonania pracy. Wyjaśnij poszczególne etapy wykonania pracy.

 

•• Samodzielne wykonywanie prac przez dzieci.

Rodzic przygotowuje na stole farby plakatowe w różnych kolorach.

Jeśli praca ma być bardziej kreatywna, możecie zaproponować dziecku wyklejanie  sylwety kawałkami papieru, wełny, bibuły itp

 

3. Zabawa matematyczna

Ćwiczenia klasyfikacyjne – „Do którego pudełka?”.

Rodzice wkładają do trzech pudełek różne przedmioty.

Dzieci wspólnie z rodzicem liczą "Ile przedmiotów jest w danym pudełku?" - określają, gdzie jest ich najwięcej, a gdzie – najmniej.

********************

Kochani  Rodzice zachęcam  do obejrzenia wraz z dziećmi poniższych propozycji. Chociaż Niedziela Miłosierdzia Bożego minęła, to zawsze możemy korzystać z miłosiernej miłości naszego Ojca.
Pozdrawiam
Dorota Grela
 
Wydawnictwo PROMYCZEK zachęca do skorzystania ze swoich propozycji, które  pomogą dzieciom lepiej przeżyć Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Wszystkie materiały są dostępne w internecie na naszym nowym portalu vod.promyczek.pl i są darmowe. Trzeba tylko założyć konto i zalogować się. Proponujemy:

Film „Święta Faustyna Kowalska” z serii „AUREOLA od Stanisława do Karola”: https://vod.promyczek.pl/serie/AUREOLA%20-%20od%20Stanis%C5%82awa%20do%20Karola/movie/%C5%9Awi%C4%99ta%20Faustyna

Felieton o Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach: https://vod.promyczek.pl/serie/Sanktuaria%20z%20Aureol%C4%85/movie/Sanktuarium%20Bo%C5%BCego%20Mi%C5%82osierdzia%20w%20Krakowie%20-%20%C5%81agiewnikach

Piosenkę: Jezu, ufam Tobie w wykonaniu zespołu Promyczki Dobra:   https://vod.promyczek.pl/serie/Teledyski/movie/Jezu,%20ufam%20Tobie

Oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia w wersji śpiewanej: https://www.youtube.com/watch?v=fu56WV2fwfY

 ODKRYJ BOGACTWO FILMÓW RELIGIJNYCH

Z poważaniem ks. Andrzej Mulka